«Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)» » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
«Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)»
Про відміну тендеру (відкритого аукціону) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для впровадження радіотехнології
«Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)»


Сьогодні, 27 листопада ц.р., на позаплановому засіданні НКРЗ розглядалося питання щодо відміни тендеру (відкритого аукціону) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології „Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)”.

«Враховуючи Указ Президента України від 25.11.09 «Про призупинення дії деяких положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року № 1361» та на виконання припису Генеральної Прокуратори України від 26.11.09 «Про усунення порушень чинного законодавства», а також відсутність підтвердження Міністерством оборони України вивільнення смуг радіочастот, які є лотом тендеру (відкритого аукціону) Комісія прийняла рішення відмінити тендер» – зазначив Голова НКРЗ Сергій Колобов.

Рішенням НКРЗ було також дано відповідні доручення щодо повернення операторам Тендерної гарантії.

«Ця процедура у нас відпрацьована. У Державному казначействі України відкрито спеціальний рахунок НКРЗ. На основі нашого сьогоднішнього рішення буде направлено лист до казначейства, згідно якого будуть повернуті тендерні гарантії» – наголосив член НКРЗ Володимир Олійник.

При прийнятті рішення НКРЗ було враховано позицію операторів, які подали заяви на участь у тендері.

«Я маю надію, що найближчим часом тендер відбудеться. В умовах, які склалися сьогодні, ми розуміємо, що проводити конкурс буде не доречно. Ми розуміємо, що Міністерство оборони нам ці частоти практично не дасть, а тому треба вирішити цей конфлікт і повернутися до тендеру за більш прозорих та зрозумілих умов» – сказав Олег Проживальський – директор з корпоративного управління та контролю ЗАТ «Український мобільний зв’язок».

Президент ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.» Ігор Литовченко наголосив: «Насамперед ми дякуємо Комісії за те, що вона зробила усе можливе для того, щоб тендер відбувся. Звичайно, хотілося б сьогодні взяти участь у тендері, але ми розуміємо, що стали заручниками політичної боротьби. Ми обов’язково будемо підтримувати Комісію в подальшому».

«Я хотів би в першу чергу подякувати всім Вам за ту титанічну роботу, яка була проведена для того, щоб тендер відбувся. Хочемо підкреслити, що дійсно назрів час для ліцензії третього покоління і ми готові підтримувати і впроваджувати цей стандарт. За сьогоднішніх умов неможливо провести тендер. Ми будемо підтримувати позицію НКРЗ й надалі. Сподіваємося, що тендер відбудеться у найближчому майбутньому» – відзначив Тансу Єен – Головний виконавчий директор ТОВ «Астеліт».

Рішення НКРЗ було прийнято одноголосно.

По завершенню позапланового засідання відбувся брифінг за участі Голови та членів НКРЗ, представників операторів мобільного зв’язку ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ТОВ «Астеліт», ЗАТ «Український мобільний зв’язок», електронних та друкованих ЗМІ.
________________________________________

Додаткова інформація

Національна комісія з питань регулювання зв’язку України протягом останніх років докладала максимум зусиль щодо впровадження в Україні нових технологій.

Починаючи з 2005 року, НКРЗ брала активну участь у прискоренні вирішення питання впровадження в Україні систем мобільного зв’язку 3-го покоління, а саме радіотехнології “Цифровий стільниковий радіозв’язок IMT-2000 (UMTS)”.

Так, за зверненням НКРЗ до Кабінету Міністрів України, Уряд прийняв розпорядження «Про затвердження Плану першочергових заходів з проведення конверсії радіочастотного ресурсу», першим пунктом якого Міністерству оборони України доручалося до кінця грудня 2007 року підготувати та подати до НКРЗ обґрунтування витрат для проведення конверсії радіочастотного ресурсу у смузі 2000 МГц. Однак, Міністерство оборони України не виконало доручення Уряду і більше року не надавало зазначену інформацію.

Протягом другої половини 2008 року НКРЗ спільно з Міністерством транспорту та зв’язку України та Міністерством оборони України провела низку нарад з метою визначення основних заходів конверсії і переведення технології в категорію діючої. За участі понад 20 авторитетних вчених в галузі зв’язку була проведена технічна експертиза, що підтвердила можливість спільного використання смуги частот засобами Міністерства оборони України і нової технології. Однак, результати експертизи не були враховані і Міністерство оборони України наполягало на фінансуванні заходів з конверсії.

Тому за зверненням НКРЗ, Кабінетом Міністрів України було затверджено Постанову № 942 від 22.10.2008 р., якою Міністерство оборони України зобов’язано у місячний термін розробити та затвердити план проведення конверсії. Проект зазначеного плану Міністерство оборони України направило до НКРЗ лише у другій половині грудня 2008 року.

Розглянувши проект плану, НКРЗ відмовила у його погодженні, оскільки, Міністерство оборони України не надало жодних документальних підтверджень 2,5 млрд. гривень витрат на конверсію. Крім того, надана до плану інформація унеможливлювала її використання для визначення вартості заходів конверсії.

Наприкінці січня ц.р., Уряд доручив Міністерству економіки України створити Міжвідомчу комісію з обґрунтування обсягів робіт та витрат, пов’язаних з проведенням конверсії радіочастотного ресурсу. До складу комісії увійшли фахівці НКРЗ, Мінфіну, Мінпромполітики, Міноборони, Мінтрансзв’язку, МВС, та Держспецзв’язку. Мета зазначеної комісії – ретельно розглянути пропозиції Міністерства оборони України та надати Кабінету Міністрів України рекомендації щодо прискорення процесу конверсії та впровадження нової технології стільникового зв’язку.

3 вересня 2009 року на черговому засіданні НКРЗ було прийнято рішення обмежити кількість ліцензій на здійснення діяльності з надання телекомунікаційних послуг з використанням радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ – 2000 (UMTS)» у смугах радіочастот 1920 – 1980 МГц, 2110 –2170 МГц, 2010 –2025 МГц п’ятьома ліцензіями (1 діюча та 4 нових).

Розгляд питання щодо проведення конверсії радіочастотного ресурсу та організації тендерів на отримання ліцензій для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)» стало можливим після розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 1119-р «Деякі питання проведення конверсії смуг радіочастот», яке дозволило НКРЗ розпочати проведення тендеру у вигляді відкритих аукціонів з продажу ліцензій для впровадження зв’язку третього покоління

22 вересня 2009 року на позаплановому засіданні НКРЗ було розглянуто питання «Про організацію тендерів (відкритих аукціонів) на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для мереж мобільного зв’язку третього покоління». НКРЗ встановила дату початку тендерів – 27 листопада 2009 року, а також вирішила повідомити Міністерство оборони України про необхідність надання в термін до 15 жовтня 2009 року до УДЦР характеристик частотних присвоєнь діючих радіоелектронних засобів спеціальних користувачів, які в результаті конверсії підлягають заміні.

29 вересня 2009 року на засіданні НКРЗ було затверджено Умови тендеру (відкритого аукціону) на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот 1920-1935 МГц, 1950-1980 МГц, 2010-2015 МГц, 2020-2025 МГц, 2110-2125 МГц, 2140-2170 МГц (далі - Умови тендеру).

Для прийняття рішення Комісія розглянула дві моделі проведення тендерів - послідовну та паралельну, які було детально проаналізовано з точки зору їх переваг та недоліків, а також можливих ризиків для ринку.

У результаті обговорення НКРЗ вибрано послідовну модель проведення тендерів та затверджено Умови тендеру, відповідно до яких на торги "з голосу" буде виставлений один лот з наступною характеристикою: 1925-1935 МГц, 2115-2125 МГц, 2010-2015 МГц, ширина смуги радіочастот відповідно до ліцензії - 25 МГц, термін дії ліцензії - 15 років. Стартова вартість ліцензії - 400 000 000 грн.

20 жовтня 2009 року Президента України Віктор Ющенко підписав Указ № 834/2009 «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 1119-р».

26 жовтня 2009 року НКРЗ завершила прийом повідомлень від суб’єктів господарювання про намір взяти участь у тендері на отримання національних ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок IMT-2000 (UMTS)».

29 жовтня тендерна комісія НКРЗ розглянула документи, які надійшли від суб’єктів господарювання та затвердила реєстр претендентів для участі у цьому тендері.

29 жовтня 2009 року, на черговому засіданні НКРЗ схвалено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення конверсії смуг радіочастот», який було підготовлено на виконання доручення Уряду.

Документом передбачено частину коштів від проведення тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)» виділити на переозброєння військових формувань засобами радіорелейного зв’язку та радіолокації Міністерства оборони України.

11 листопада 2009 року, на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження № 1361 «Деякі питання проведення конверсії смуг радіочастот». Документ передбачає, що від проведення тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)» буде виділено кошти в обсязі, визначеному Міністерством оборони України, для переозброєння військових формувань засобами радіорелейного зв’язку та радіолокації Міністерства оборони України.

Пропозиції були внесені в.о. Міністра оборони України Іващенком В.В. та повністю підтримані Кабінетом Міністрів України.

12 листопада 2009 року, на черговому засіданні НКРЗ було розглянуто питання щодо проведення тендеру (відкритого аукціону) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS)» за участі представників ТОВ «Астеліт», ЗАТ «Український мобільний зв’язок» та ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.».

НКРЗ вирішила звернутися до Міністерства оборони України щодо визначення порядку та термінів проведення конверсії смуг радіочастот та невідкладно провести засідання Робочої групи за участі представників Міністерства оборони України щодо узгодження цього порядку.

18 листопада 2009 року, Міністерство оборони України та Національна комісія з питань регулювання зв’язку України затвердили Порядок проведення робіт з вивільнення смуг частот в діапазоні 2 ГГц для впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий зв’язок ІМТ-2000 (UMTS)».

Документом визначено, що Міністерство оборони України до 20 листопада 2009 року вивільнить смуги частот 1925-1935, 2115-2125, 2010-2015 МГц від РЕЗ зв’язку спеціального призначення, що дозволить НКРЗ провести 27 листопада 2009 року тендер (відкритий аукціон) з ліцензування зазначених смуг.

25 листопада 2009 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 967/2009 «Про призупинення дії деяких положень розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року № 1361».

26 листопада 2009 року НКРЗ отримала припис Генеральної Прокуратури України «Про усунення порушень чинного законодавства».
На сьогодні практично у всіх розвинутих країнах світу технологія третього покоління стільникового зв’язку вже введена у широку комерційну експлуатацію. Відставання України в цьому питанні становить близько 6-ти років, а подібні послуги надаються лише одним оператором – UTEL (ВАТ «Укртелеком»).

Для держави та для галузі зв’язку впровадження цієї технології сприятиме залученню додаткових інвестицій, розвитку та модернізації телекомунікаційних мереж в Україні. Зазначимо, що проведення тендеру додатково повинно було принести в бюджет країни біля 1 млд. грн., значна частина яких повинна була піти саме на модернізацію обладнання міністерства оборони, що суттєво вплине на обороноздатність України.

Для споживача впровадження цієї технології суттєво розширить набір послуг (сервісів), які можна отримати за допомогою абонентських терміналів. Насамперед, мова йде про швидкісний доступ до мережі Інтернет, а також про такі сучасні послуги як відео на замовлення, різноманітні мультимедійні сервіси та електронна торгівля.

 • Юридично Комісія має всі підстави на продовження тендеру
 • НКРЗІ інформує щодо впровадження радіотехнології «Цифровий стільниковий рад ...
 • 2 грудня 2010 року відбулося чергове засідання НКРЗ
 • УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА Про забезпечення умов для впровадження сучасних телекомунік ...
 • НКРЗ розглянула питання впровадження радіотехнології “широкосмуговий радіод ...
 • Відбувся семінар TAIEX на тему: "Вимоги до ліцензування спектру для стільн ...
 • «Актуальні питання регулювання в галузі зв’язку»
 • Відбулося засідання Робочої групи з питань ліцензування радіочастотного рес ...
 • НКРЗ схвалила проект Регламенту аматорського радіозв'язку України
 • НКРЗ взяла за основу Регламент аматорського радіозв’язку України
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012