Прес-реліз до Круглого столу Національної комісії з питань регулювання зв’язку України з питань обговорення нової редакції Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Прес-реліз до Круглого столу Національної комісії з питань регулювання зв’язку України з питань обговорення нової редакції Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг
Доопрацювання Національною комісією з питань регулювання зв’язку України нової редакції Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг (далі – Правила) викликано необхідністю урахування змін, що відбулись в законодавстві України з часу прийняття у 2005 році нині діючих Правил. Спеціалісти врахували сучасний стан і потреби подальшого розвитку ринку телекомунікацій, можливість впровадження нових послуг та посилення захисту прав споживачів.
Важливою передумовою створення нових Правил стало наближення правових засад надання та отримання телекомунікаційних послуг в Україні до вимог законодавства Європейського Союзу. З урахуванням вищезгаданих обставин наразі проект нової редакції Правил передбачає:

- загальні засади надання і отримання для телекомунікаційних послуг незалежно від їх виду;
- усунення закріпленого у Правилах поділу на основні та додаткові телекомунікаційні послуги та визначення переліків таких послуг;
- особливі вимоги до надання та отримання загальнодоступних телекомунікаційних послуг.


З метою відображення зазначених принципів була змінена структура попереднього документу, і наразі нова редакція Правил містить наступні розділи: Загальні положення; Загальні вимоги до надання та отримання телекомунікаційних послуг; Розрахунки за телекомунікаційні послуги; Захист прав споживачів; Надання та отримання загальнодоступних послуг; Надання та отримання послуг проводового радіомовлення; Послуги ефірного телерадіомовлення; Послуги у телемережах для потреб телебачення і радіомовлення; Надання послуг телеграфного зв’язку.

Серед особливостей нової редакції Правил у порівнянні з діючими слід відзначити наступне. У розділі «Загальні положення» конкретизовані терміни і введено ряд нових термінів та визначень (глобальна телекомунікаційна послуга, місцева телефонна мережа, ідентифікаційна телекомунікаційна картка, картка попередньо оплаченої послуги, картка поповнення рахунку, послуга з додатковою оплатою, тарифний план, зловмисні виклики тощо). У розділі «Загальні вимоги до надання та отримання телекомунікаційних послуг» передбачено: відмову від поділу телекомунікаційних послуг на основні та додаткові; включення відомчих (установчо-виробничих) автоматичних телефонних станцій та автоматичних телефонних станцій споживачів до мереж операторів місцевого зв’язку. Тут конкретизовані випадки відмови споживачу в укладенні договору з оператором та встановлено ряд обмежень для операторів, провайдерів телекомунікацій при укладенні договору (наприклад, заборонено надавати послуги з додатковою оплатою без згоди споживача. Саме операторам передбачено надати право визначати порядок оплати і форму розрахунків за послуги - на умовах попередньої (авансової) оплати та/або на умовах наступної оплати; конкретизовано порядок надання послуг з додатковою оплатою (інформування, підтвердження згоди.

По-новому у Правилах відображено права, обов'язки і відповідальність споживачів. Так, значно розширені права споживачів, в тому числі і у разі повернення невитрачених коштів. Окремо передбачено заходи щодо захисту інформації про споживача, надання йому інформації щодо телекомунікаційних послуг; порядок скорочення переліку, тимчасового припинення або припинення надання послуг. Конкретизовано розрахунки за телекомунікаційні послуги та передбачено захист прав споживачів щодо вибору тарифів, тарифних планів тощо.
У розділі «Надання та отримання загальнодоступних послуг» йдеться про підключення кінцевого обладнання споживача до ТМЗК (порядок надання та розгляду заяв, встановлення та переоформлення телефона). Вперше визначено, що використання нумерації місцевої телефонної мережі поза межами цієї мережі не відноситься до загальнодоступних послуг. У Правилах відображено надання можливості виклику служб екстреної допомоги та послуги довідкових служб. Споживачі матимуть право на доступ до служби телефонної довідки оператора, абонентами якого вони є, та до спільної голосової довідки.
Участь у розробці нової редакції Правил брали представники Громадської ради при НКРЗ, Асоціації операторів зв’язку «Телас», Інтернет Асоціації України, Телекомунікаційної палати України, Українського союзу промисловців та підприємців. Ряд змін до проекту Правил внесені за пропозицією Державної адміністрації зв’язку, а саме: щодо надання та отримання послуг проводового мовлення, послуг ефірного телерадіомовлення, послуг у телемережах для потреб телебачення і радіомовлення та надання послуг телеграфного зв’язку.
Позитивними наслідками прийняття нової редакції Правил мають стати встановлення чітких, єдиних та прозорих правил надання всіма суб`єктами господарювання телекомунікаційних послуг.

Довідкова інформація
Нова редакція Правил розроблена відповідно до Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про телекомунікації” щодо збільшення переліку послуг” від 01.07.2010 року N 2392-VI; Закону України “Про захист персональних даних” вiд 01.06.2010 № 2297-VI; Директиви 2002/22/ЄС про універсальні послуги та права користувачів стосовно електронних комунікаційних мереж та послуг; Директиви 2009/136/ЄС про права споживачів (якою внесено зміни до Директиви 2002/22/ЄС); Директиви 2002/58/ЄС про обробку персональних даних та захист приватної інформації у сфері електронних комунікацій.

 • 11 квітня прийнято Постанову КМУ щодо нової редакції Правил надання та отри ...
 • Відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи
 • В Украине могут заставить операторов/провайдеров гарантировать скорость дос ...
 • Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій
 • НКРЗІ відкриває шлях для надання послуг із перенесення абонентських номерів ...
 • Відбулося засідання Робочої групи з обговорення питань щодо дотримання зако ...
 • НКРЗ затвердила Положення про якість телекомунікаційних послуг
 • Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо с ...
 • Внесені НКРЗІ зміни до Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій ...
 • НКРЗ схвалено проект Положення про якість телекомунікаційних послуг
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012