Технологія, яка надихає на економію » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Технологія, яка надихає на економію

На наші питання відповідає Олександр Федієнко

W.U. Добрий день, Олександре, пройшло більше року з часу, коли в Україні було анонсовано запуск мережі #LoRaWAN, що за цей час змінилось, що новеньке з’явилось, над чим зараз працює Ваша команда?


О.Ф. Дякую за ваші запитання. Свого часу я вже відповідав на більшість з них, тому не буду перелічувати все те, про що було сказано раніше. Концептуально моя думка стосовно впровадження мережі LoRaWAN в Україні з того часу не змінилась. Це нішова технологія, яка не буде ніколи національною мережею.

http://www.wirelessua.net/1706-pervye-vyvody-vnedreniya-lorawan.html

Але, я вірю в те, що вказана технологія займе досить непогану нішу, в комунальній екосистемі керування міст та індустріальному портфелі рішень.


W.U. Тобто Ви акцентуєте увагу на ЖКХ та промисловості?


О.Ф. Ну, з ЖКХ ми почали спочатку, але, на жаль, враховуючи існуючі технічні рішення або корумпованість, впровадити щось новеньке дуже складно.

Але, неочікувано для себе я прийшов у таку штуку як #енергоменеджмент.


W.U. А чому не склалось в ЖКХ?


О.Ф. Розумієте, там дійсно вже впроваджено досить багато технічних рішень, одне з них це технологія M-Bus (або Meter-Bus)  

https://ru.wikipedia.org/wiki/Meter-Bus

Для того, щоб впровадити нову технологію передачі даних, ми зараз співпрацюємо з розробниками з міста Дніпра. Контролери, які розуміють M-Bus але передають свої зібрані данні через інтерфейс Lora.


W.U. Гаразд, давайте повернемося до терміну енергоменеджмент. Розкажіть, що Ви маєте на увазі?  


О.Ф. Так склалось, що після побудови фрагментів мережі LoRa ми почали працювати з приладами обліку електроенергії. Спочатку ми експериментували з різними модемами LoRaWAN, їх було досить чимала кількість, було дуже багато питань до багатьох з них, китайці то взагалі сюр.

Але з часом ми визначились з двома виробниками, це компанії Казахська #OrionM2M та Українська компанія #Lothings, з останніми досить швидко ми комунікували, коли було потрібно внести зміни до програмного забезпечення в модемі.

Зараз ми концентруємо увагу на програмному забезпеченні #SmartMeter яку впроваджують наші розробники.


 

Технологія, яка надихає на економію

 


І от одного дня до мене звернувся мій товариш, який запропонував його комунальні установи міста в якості майданчика для тестування нашого обладнання та програмних додатків. Ми обладнали всі установи сенсорами контролю споживання електроживлення, води, та сенсорами тепла та вологості.

А далі ми почали накопичувати інформацію, яку отримували з сенсорів.

І от через певний час, я кажу товаришу: «Слухай, у тебе у такому-то садочку щось не так зі споживанням води та живлення, вночі хтось її використовує, при чому досить в великому об’ємі».

Але більше ми допомогли, коли продемонстрували їхні втрати електроенергії там, де люди працюють вахтовим методом (опалення електричне).

От тут і почався наш енергоменеджмент, до речі, частково з профілактикою хвороб .


W.U. А можна більш детальніше розповісти, як пов’язані між собою енергоменеджмент та хвороби?


О.Ф. Давайте спочатку трохи про енергоменеджмент.

Енергетичний менеджмент виник в 80-х роках ХХ століття в країнах Західної Європи, США і Японії у зв’язку з тим, що відбувалась загальносвітова енергетична криза.

Енергоменеджмент це нова система управління, яка стала для багатьох розвинених країн імпульсом до переосмислення економічної поведінки суб'єктів господарювання і появи нових концепцій економічної думки.

На жаль, великі запаси дешевої нафти і газу в СРСР закрили дорогу розвитку енергоменеджменту в той час. У чималому ступені енергетична відсталість України в даний час обумовлена ​​саме низькою ціною енергоресурсів.

Тому ми запропонували відслідковувати комунальні підприємства протягом доби і оперативно втручатися, якщо відбувається аномальні явища зі споживанням живлення.


 

Технологія, яка надихає на економію 

Наприклад, в одній кімнаті був тепловий радіатор який працював не вимикаючись, а температура повітря була майже 25 градусів при вологості повітря менше 30 відсотків. Таке співвідношення показників не є оптимальним і комфортним, а навпаки призводить до підвищення рівня захворювань людей, що працюють в цих умовах. Керівник надав інструкції щодо роботи нагрівального приладу, що у подальшому призвело до економії електроживлення тільки у цій кімнаті приблизно на 2-3 відсотка на місяць.

При цьому нічна вахтова служба досить часто хворіла, чому? Справа в тому, що оскільки вони економили електроживлення, то кімната весь день не обігрівалась, температура падала до 13 градусів приблизно з вологістю понад 60 відсотків.   

Люди, які приходили працювати, вмикали потім обігрівач УФО, але кімната була все одно прохолодна, цей фактор призводив до постійних захворювань.


 

Технологія, яка надихає на економію
 

Ми запропонували встановити керамічні обігрівачі, ввімкнути їх на підтримку температури на рівні 15-18 градусів та у взагалі не

користуватися УФО.


 

Технологія, яка надихає на економію
 

В результаті така модель хоч і не призвела до великого зниження рівня спожитої електроенергії, але суттєво зменшила захворювання персоналу.

Таким чином, ми не тільки економили, але й проводили профілактику хвороб.


W.U. Тобто по суті Ви запропонували місту інструмент керування своїми витратними ресурсами?


О.Ф. Саме так. Сама ідеологія енергоменеджменту полягає саме у тому, щоб надалі керувати енергоспоживанням на підприємстві або в муніципалітетах, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Світова практика показує, що підвищення енергоефективності досягається здебільшого за рахунок організаційних змін в системі управління енергогосподарством підприємства або міста. Впровадити систему енергоменеджменту можна без великих фінансових втрат та досягти значної економії енергії в 3-5% за 1-2 роки.

Далі вже на місцевому рівні впроваджувати моніторинг енергоспоживання, розробку енергетичних бюджетів, аналіз існуючих показників як основи планування показників по витратам енергії на наступні періоди.


W.U. Ви казали про індустріальні проекти, можете поділитися про що йде мова?


О.Ф. Я думаю про це ще рано говорити, поки йдуть консультації, пошук обладнання. До речі, ми шукаємо розробників модемів, які будуть обладнані сенсорами аналізу загазованості метаном та сенсорами, що аналізуватимуть забруднення навколишнього середовища.

Плануємо впровадити проект розумне освітлення, що також буде давати економію споживання електроживлення у місцеві бюджети.

Але якщо я Вам зараз все розповім, то про що говоритимемо наступного разу? 


W.U.  Які, на Вашу думку, можуть бути проблеми у подальшому розвитку питань Іот?


О.Ф. Проблем вистачає, це як технічні, так і законодавчі питання. Давайте так, приблизно про цю проблематику я писав у себе на сторінці.

https://www.facebook.com/100001934881324/posts/2412624678812005?sfns=mo

Ми з колегами обмірковуємо плани щодо розробки та впровадження стандарту, який буде призначений для побудови бездротових мереж обміну даними між безліччю кінцевих пристроїв (модемів) з одного боку і безліччю базових станцій з іншого боку.

Стандарт буде передбачати можливість подальшої інтеграції даних в єдиний серверний простір. Об'єднання всіх кінцевих пристроїв (модемів) на єдиному сервері дозволить ефективно організовувати обмін даними з різними «хмарними» сервісами.

Бездротові мережі, які будуватимуться із застосуванням стандарту LoRaWAN  у мережевому класі LPWAN (Low-power Wide-area Network - енергоефективна  мережу  дальнього  радіусу дії) характеризуються високою енергоефективністю передачі даних і високою місткістю мережі, що дозволяє використовувати стандарт LoRaWAN для побудови телеметричних систем з великим кількістю абонентів.

Висока енергоефективність дозволяє використовувати для роботи неліцензовані діапазони частот, в яких встановлені обмеження на потужність випромінення передавачів.

До речі, ми компанія, яка вміє не тільки будувати, а й маємо свій продукт, що внесений до реєстру регулятора під торгівельною маркою РАПИРА-686.

І звісно, питання з кібербезпеки та захисту мереж ІоТ. Справа в тому, що чим більше буде впроваджено модемів, тим більше ми будемо наражати наше суспільство на небезпеку.

Але про це, я розповім наступним разом.
 • LPWAN технологій, та інші технології 3GPP Частина-2
 • Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги ...
 • Продовження розмови про впровадження ІоТ
 • Про впровадження системи LoRaWAN як складової транспортного середовища для ...
 • Що таке якість мобільного зв’язку та с чого вона складається?
 • Де краще починати впроваджувати ІоТ?
 • Ліцензія, яка веде до тупику?
 • Безпека та захист інформації в мережі LoRaWAN
 • Чи будуть працювати нові смуги радіочастот?
 • Генеральний директор "МТС-Україна" Олег Проживальський: "У нас залишаєть ...
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012