Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги 5,6-5,7 ГГц » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги 5,6-5,7 ГГц

Відповіді на питання журналу Wireless Ukraine дає голова правління ІнАУ Олександр Федієнко.


W.U. Олександре у п’ятницю на своїй сторінці у фейсбуці ви повідомило про те, що підписано протокол наради між Генеральним штабом ЗСУ, Державним центром радіочастот (УДЦР), та Інтернет асоціацією України (ІнАУ). Розкажіть предметно що це за угода, та чим вона буде корисна для галузі?


https://www.facebook.com/100001934881324/posts/2269026293171845/


О.Ф. В Україні існує досить багато ліцензіатів операторів, які мають ліцензії на користування радіочастотною смугою РЧР 567-5725 МГц. Це оператори які надають послуги з доступу до мережі інтернет, фіксованою технологією. Тобто там де не можливо або не рентабельно протягнути проводові комунікації будуються мережі бездротового зв’язку. В Україні це смуги радіочастот 2,4 ГГц або 5,1-5,3 МГц. Головне щоб обладнання було внесена до реєстру регулятора.


W.U. Для яких потреб оператори використовують вказані смуги радіочастот?


 О.Ф. Як я казав, там де не можлива побудова наземних мереж будуються бездротові. Це можуть бути мережі завдяки яким будуть підключати до мережі Інтернет користувачі у віддалених населених пунктах. Побудова якихось частин телеком мереж для оператору, можливо це будуть промислові мережі на підприємстві. Взагалі то не можливо якось обмежити бездротові технології щодо питання де їх можливо застосувати. Я от точно впевнений, що з часом все одно наступить епоха бездротових рішень. Наприклад той же ІоТ (сенсори та різні датчики) для своєї роботи використовую виключно транспортні бездротові мережі.


W.U. А що тоді зі смугами 2,4 ГГц або 5,1-5,3 МГц, вони також підпадуть під вказаний протокол наради?


О.Ф. Дякую за ваше питання, воно влучне. Справа у тому, що ІнАУ налічую понад сімдесят операторів з ліцензіями на вказані смуги радіочастот.  Комуні куючи з операторами та розуміючи їх проблематику, було прийнято рішення максимально полегшати роботу відповідного сегменту операторів. Справа у тому, що ринок не може чекати поки будуть отримані у часі дозвільні документи, для легальної роботи, це досить тривалий час.

Але при цьому, на жаль ми маємо величезну армію нелегальних операторів, які не будуть чекати щодо отримання дозвільних документів, а будуть будувати свої мережі, та надавати на цих мережах послуги. При цьому вони жодним чином не контрольовані та практично не підпадають під органи нагляду.

Саме тому у рамках радіокомітету ІнАУ було вирішено максимально спростити процедуру отримання дозвільних документів. Також ми хочемо вказаними новаціями заохочувати нелегальних операторів також отримувати відповідні документи, це вже досить просто.

Отже, подібну процедуру було проведено як зі смугами 2,4 ГГц так і зі смугою 5,2-5,3 ГГц.

Більше того, для смуги радіочастот 2,4ГГц завдяки роботі ІнАУ, регулятора, та адміністрації  ДССТЗЗІ ми вже отримуємо класифікатор Л03.

Це класифікатор при якому у разі якщо ви виконуєте окремі положення щодо користування вказаною смугою, то вам не потрібно отримувати взагалі дозвільні документи.


W.U. Давайте повернемося до вашого меседжу у FB. Що конкретно тепер може оператор а що ні?


О.Ф. Вказана процедура по суті, зменшить час введення в дію вашого радіоелектронного засобу. Тобто по процедурі отримання дозвільного документу, оператор звернувшись до УДЦР, чекає відповідних погоджень ЕМС (електромагнітна сумісність), вказані розрахунки робить УДЦР. При цьому УДЦР повинен погодити вказані розрахунки з відповідними спецкористувачами, у часі це приблизно чотири місяця. От навіть уявіть, чи будуть чекати абоненти що ви будете будувати у них мережу так довго? Оператор такого сегменту повинен бути досить мобільним, та гнучким.

При цьому більшість смуг радіочастот України, вже давно технічно вивільнені, але на папері все одно потрібно погодження, від спецкористувачів. А це саме великий час погодження. У військових зараз багато своїх питань…

По домовленості між трьома сторонами, ми прийшли згоди, що УДЦР надає відповідний висновок розрахунку ЕМС, для оператора без погодження з спецкористувачами, але за умови, що якщо у подальшому з боку спецкористувачів будуть зауваження до роботи РЕЗ оператора, то будуть проведені відповідні роботи щодо зменшення відповідного впливу між РЕЗ, або взагалі РЕЗ оператора буде відключено.

Відповідна модель у нас досить давно працює з іншими смугами, це дає оператору досить непоганий часову фору на впровадження своїх мереж.


W.U. Чи можливо таку роботу назвати як елемент державно приватного партнерства?


О.Ф. До державно приватного партнерства тут ще йти та йти, але це добрі ознаки з боку державних установ, щодо розуміння потреб бізнесу, та нашої галузі. Тому давайте це назвемо як просто партнерство.


W.U. Які новини якими ви володієте можете нам ще повідомити? 


О.Ф. Саме головне, це те, що закон про РЧР який зараз знаходиться у ВР, на жаль саботовано та заблоковано. Оце дійсно досить погана новина, але це вже тренд нашої «народної» ВР постійно щось блокувати.

Ще я впевнений, що скоріше за все, для технології «Широкосмуговий радіодоступ» буде збільшено вартість моніторингу на послуги УДЦР, але ті хто будуть мати класифікатор Л03 взагалі не будуть сплачувати за моніторинг.


 W.U. Дякуємо за вашу інформацію.

                                                                            Віталій Скуратовський


 • Ліцензія, яка веде до тупику?
 • Чи будуть працювати нові смуги радіочастот?
 • КОЖЕН оператор фіксованого радіодоступу 100 відсотково порушує Закон Україн ...
 • Законодавче поле України у сегменті використання РЧР України
 • Що таке якість мобільного зв’язку та с чого вона складається?
 • В НКРЗІ триває діалог з операторами щодо питань на ринку послуг широкосмуго ...
 • Українські оператори мобільного зв’язку практично готові приступити до відк ...
 • Про впровадження системи LoRaWAN як складової транспортного середовища для ...
 • LPWAN технологій, та інші технології 3GPP Частина-2
 • Технологія, яка надихає на економію
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012