Про впровадження системи LoRaWAN як складової транспортного середовища для інтернет речей Частина 1 » ..::Wireless Ukraine::..
 
 
WU#1 WU#2 WU#3 WU#4 WU#5 WU#6 WU#7 WU#8
 


Главная     Статьи     Наши награды Новости от НКРСИ     Мировые Новости     Входящие письма     Исходящие письма     Сотрудничество     Фотогалерея     Подписка     Полезные ссылки Контакты 
Про впровадження системи LoRaWAN як складової транспортного середовища для інтернет речей Частина 1

 

Федієнко О.П.

Про впровадження системи LoRaWAN як складової транспортного середовища для інтернет речей, та щож таке інтернет речей IoT.
Інтернет речей це по суті нова технологічна революція, яка відбувається у нас на очах, та рано чи пізно результатами
такої революції ми з вами будемо користуватися. 
Давайте розберемось що ми маємо на увазі коли кажемо слова інтернет речей, смарт сіті, розумний дім.
Технічний прогрес не є плавним і поступовим. Час від часу людство робить революційні винаходи, які спричиняють стрімкі
періоди розвитку економіки.


Ми пам’ятаємо як з’явився перший Бездротовий телефон, персональний комп'ютер, як у наше життя ввірвався термін Інтернет, а потім наше суспільство поступово заглинуло у віртуальне середовище під назвою соціальні мережі .... та ще купа вже звичних для нас речей свого часу дала поштовх до технологічного і разом з цим економічного зростання суспільства. 
З початком впроваджування технології 4,5G ми все частіше вживаємо термін цифрова економіка, машинне майбутнє.
По суті, це новий виток технологічного зростання людства, яка буде трансформована в економічний розвиток.


IoT це новий технічно-економічний прорив у повному сенсі цього слова, який зачепить всі аспекти нашого життя, від побутових
приладів, до промислових, місцевих або міських рішень, коли будуть створюватися смарт міста .
Потрібно знати та розуміти, там де буде впроваджуватися цифрова економіка це буде нове сучасне місто, нова ера з новими
можливостями, де будуть впроваджуватися нові сервіси, вибудовуватися моделі заробітку додаткових коштів.
От же основна ідея та концепція Інтернету речей полягає в тому, що всі прилади або сенсори, що нас оточують, ми можемо підключити до мережі Інтернет. Та цифрувати всю інформацію з них у реальному часі, інтегрувавши у мережу Інтернет отримувати миттєво інформацію від всіх приладів та використовувати цю інформацію у необхідних нам цілях.
Справа в тому, що ми вже живемо у світі, де існує мобільний зв'язок та різні інші бездротові технології. Вони не працюють за
графіком або за запитом, по суті ми постійно знаходимося на зв’язку незважаючи на місце або нашу міграцію, тобто ми вже з вами
живемо у онлайн середовищі. 
Завдяки цим технологіям ми можемо додати новий сервіс, а саме зв'язок з будь-яким сенсором. Під сенсором давайте будемо розуміти
технічний прилад, який підключено до мережі інтернет та який може передавати параметри про свій статус або інші дані, в екосистемі IoT. 
Не важливо, що це за річ, це може бути холодильник або міський ліхтарний прилад з сенсорами для збору екологічних параметрів, або великий промисловий прилад, це може бути ваш автомобіль, велосипед або навіть якась річ, яку вмонтовано у вашу одежу яку ви носите.
В інтернеті речей взагалі не існує обмежень! Вони можуть бути ініційовані лише користувачем, та його уявленню, який вирішує, що і в якому об'ємі він хоче контролювати і аналізувати, та саме головне який результат отримати. 
Наприклад сенсор у вашому взутті, які будуть надсилали на ваш гаджет повідомлення що потрібно змінити шкарпетки, або що ваші ноги не дихають повітрям. Якщо додати ще аналітику, то він буде вас інформувати що ваші підбори вже зносилися, замовляти нові підбори, домовлятися з майстром, а потім інформувати вас на який час вам краще піді йти до майстра.
Якби мені про це сказали десь років десять тому, я б швидше подумав, що ідея більш схожа на наукову фантастику.


Тоді ще не було відчуття, що все це може стати реальністю настільки швидко. Але як ми з вами бачимо, ця наукова фантастика стає реальність просто зараз.
Ми маємо знати, що кажучи про інтернет речей, маємо на увазі не стільки смартфони, комп’ютери, планшети або звичні нам гаджети, а й будь-які об'єкти, які можуть бути підключеними до інтернету, а інформацію з них оцифрована та передана на хмарне обчислення, а у подальшому надана аналітика буде корисна для використання у реальних потребах користувача, підприємства або держави. 
Але важливо розуміти: якщо реальну річ, прилад ми можемо з вами ідентифікувати та зробити попередні налаштування, то віртуальні речі також потрібно ідентифікувати та у подальшому прив’язати до інтернет середовища таким чином, щоб цей контент міг бути задіяний у реалізації виконання сумісних дій у сегменті інтернету речей. Щоб у подальшому отримати автоматичне виконання якихось дій. 
Тобто ця сукупність стала інтелектуальною смарт системою. Ідентифікуючи себе наприклад як користувач у якійсь соціальній мережі, яка підключена до хмари обчислювання, та коли туди збирається інформація від ваших сенсорів, аналітика аналізуючи ваші переваги про які ви пишите у мережі, у подальшому може надавати вам вже оброблені висновки, рекомендації.
Наприклад, ви можете керувати клімат системою вдома, за допомогою смартфона, але це ще не зробить вашу клімат системо розумною! Саме по собі дистанційне керування не є достатньою умовою для того, щоб назвати вашу систему смарт приладом.


За задумом система повинна це робити автоматично, вона повинна збирати інформацію з сенсорів всередині та зовні будівлі, витягувати інформацію з сайтів погоди, навіть знімати інформацію про температуру вашого тіла завдяки сенсорам з вашого фітнес-браслету або зі спортивного тренажера, на якому ви тренуєтесь, а потім, аналізуючи ці дані, підбирати температурні режими таким чином, щоб вам було комфортно знаходитись всередині приміщення. От таку систему ми можемо назвати інтелектуальною.
Хтось спитає: "Навіщо все те, що нас оточує, підключати до мережі інтернет, яка ціль, кому це може бути вигідно?" Для побутового життя це, скоріш за все, питання оптимізації персонального часу, покращення комфорту та якості нашого життя. 
Якщо ми кажемо про використання інтернету речей у бізнесі або в інфраструктурі міст це питання оптимізації витрат та різних технічних процесів. 
Перш за все оптимізація витрат таких ресурсів як електроенергія, вода, газ тощо, перерозподіл навантаження на ваш автотранспорт та інше. 
Водночас це ще й зменшення часу на обробку інформації та прийняття рішень а у подальшому як один з елементів більш швидкого повернення інвестицій.
Тепер поговоримо про екосистему.
Екосистема інтернету речей - це дуже важливе питання для розуміння цієї технології.
Як ви пам’ятаєте, під терміном інтернету речей ми розуміємо сукупність різних приладів, які можуть бути підключені до інтернету. Це можуть бути корисні додатки, призначені для охорони здоров’я або пілоти керованого автотранспорту, розумного виробництва, сільгосп. господарства та багато іншого. Саме головне, щоб всі прилади були інтегровані та ідентифіковані у мережі передачі даних.
Що таке мережа передачі даних? Під мережами передачі даних ми маємо на увазі сукупнісь технологій, системи бездротових стандартів #WiFI, #Bluetooth, LoRaWAN, #ZigBee, #Zwave, #МBus, #NBIoT, стандарти мобільного звязку GSM, LTE зі своїми базовими станціями та інфраструктурою.


Для того, щоб мати можливість підключати мільйони різних приладів до спеціальної платформи, де відбуватиметься зберігання, обробка та аналіз даних, отриманих з різних джерел. А далі завдяки цьому ми можемо знаходити корисне застосування та реальну цінність для користувача, бізнесу, держави, тощо.
Також досить важливо, щоб до цієї платформи мали можливість за потреби підключатися сторонні установи, навіть не маючи такої платформи, чи мереж передачі даних, просто маючі прилади, за якими хочуть стежити та збирати інформацію.
Наприклад концепція бренду мережа-868 має на меті не тільки обслуговувати власні прилади, ай давати можливість підключенню до мережі сторонніх приладів, а замовнику вже надавати API для подальшої візуалізації своїх параметрів.
Якщо ми вже почали з вами говорити про екосистему, то тут виникає низка питань від електроживлення приладів, до безпосереднього налаштування сервісів, які можуть з’явитися завдяки роботі екосистеми інтернету речей та які в майбутньому будуть пропонуватися як послуга різним клієнтам під різні цілі та завдання.
Тобто інтернет речей це не стільки про прилади, це не тільки про мережі передачі даних, або хмарні технології, це технологічна платформа, де відбувається об’єднання знань, стандартів, зусиль, направлених на оптимізацію технологічно-бізнес процесів, покращення бізнес середовища, завдяки чому і з’являються нові сучасні сервіси.


Тепер давайте розберемося, що таке розумний дім. Останнім часом мені здається, що відбувається плутанина у термінах інтернету речей, зокрема це стосується поняття що таке розумна будівля, смарт будівля. 
Інколи користувачі, монтуючи у себе вдома різні прилади, якими вони можуть керувати завдяки своїм гаджетам, або навіть коли ці прилади відсилають якісь дані на гаджети користувача трактують це як розумний дім. 
Може я когось здивую, але це не так. 
Всі ваші прилади, скоріше за все, відносяться до терміну Connecting thanks. 
Тобто це, наприклад, прилад, розетка або лампа освітлення всі вони керуються наприклад за допомогою мережі LoRa, WiFI, у ручному режимі, через спеціальне програмне забезпечення на ваших смартфонах. 
Але всі ці прилади не мають підключення до локальної або хмарної аналітичної платформи, аналізу даних. Тому максимум, що можуть такі прилади робити - це відправити вам повідомлення, якщо наприклад у вас збільшилась напруга електроживлення у мережі, або повідомити про відкриття дверей, тощо. 
В таких система не має і не може бути аналітики, яка працює на випередження, тут відсутні процеси для оптимізації ресурсів. Ці системи не зможуть вам повідомити: "Шановний, твої труби от-от зносяться і може відбутися протічка води." Та вже купити вам труби та викликати сантехника який замінне ваші труби у той час коли у вас у вашому планінгу є віконце вільного часу, або налаштувати електричні прилади таким чином, щоб всім мешканцям будівлі було комфортно себе почувати, при найменших витратах електроживлення. 
При тому як реальна модель розумного дому має на увазі взаємодію людини з певним розумним приладом за допомогою технології штучного, або, як зараз кажуть, машинного інтелекту. 
Ці системи можуть аналізувати ваші звички та постійно вдосконалювати роботу всіх приладів у вашому будинку.
Тобто модель розумний дім така як вона повинна бути - це історія про речі та простір, які вас оточують, які самі роблять висновки та спостерігають за вами як за людиною, яка живе у вказаному просторі. 
Але навіть маючи модель Connecting thanks ви можете це все зібрати до окремих сценаріїв, зробити з різних елементів повноцінний смарт пазл.
Де буде враховано такі параметри як аналіз температури повітря та вмикання вентилятору, а спрацювання будильнику активізуватиме автоматичне вмикання чайнику зранку. 
Або щоб імітувати вашу присутність, коли вас не має вдома, система буде вмикати освітлення, музику, та інше. А потім система вам
буде надсилати звіти, що саме вона зробила.
Багато рішень, існуючих зараз на нашому ринку, є дещо обмежені, та дають тільки перше розуміння можливостей автоматизації
вашого будинку. 
Але це все питання часу, коли ринок буде перенасичений продажами саме кінцевих приладів, користувач буде бажати мати на меті
отримати закінчені системи керування простором.


Тому епоха, коли на ринок вийдуть саме ті, хто інтегрує, розробляє та розуміє як поєднати оту бездумну розетку до
штучного інтелекту вже не за горами, а можливо й наступила.

 


 • LPWAN технологій, та інші технології 3GPP Частина-2
 • Питання щодо спрощеної процедури отримання дозвільних документів для смуги ...
 • Коли в Україні буде 5G
 • Що таке якість мобільного зв’язку та с чого вона складається?
 • Де краще починати впроваджувати ІоТ?
 • Технологія, яка надихає на економію
 • Ліцензія, яка веде до тупику?
 • Продовження розмови про впровадження ІоТ
 • Безпека та захист інформації в мережі LoRaWAN
 • Законодавче поле України у сегменті використання РЧР України
 •    Украинская Баннерная Сеть


  www.tetra.net.ua  free counters  журнал Wireless Ukraine

  © Wireless Ukraine 2012